Když potřebujete sehnat perfektní hlídání pro vaše děti

(PR) Hektický život je bohužel takový, že někdy není zcela možné skloubit práci s rodinou. Musíme prostě chodit do práce, aby se naše děti měly dobře. Řešíte problém, protože potřebujete hlídání pro vaše děti? Babičku nechcete zatěžovat, takže musíte vybrat chůvu? Poradíme, jak vybrat tu, která se o vaše ratolesti dokonale postará!
Chůva na inzerát?

Možná i vás jako první napadne, že seženete chůvu na hlídání dětí přes inzerát. Je jich přece všude plno a objevují se i takové nabídky, kdy si chůva řekne třeba jen 50 Kč na hodinu. Problém u shánění chůvy přes inzerát je, že vám to spolkne hodně času a navíc, budete se muset probírat třeba i stovkami nabídek a nikdy nebudete mít jistotu, že daná osoba dokládá pravdivé reference. Často je problémem, že „chůvy přes inzerát“ berou hlídání jako snadný přivýdělek, nikoliv jako zaměstnání. Chůva se proto dětem nevěnuje a hlídání může vypadat i tak, že prosedí celou dobu u telefonu, nikoliv při hraní si s vašimi dětmi. Dalším rizikem je spolehlivost. Chůva vám může kdykoliv odříct. O dalších úskalích, se kterými se můžete setkat, si přečtěte zde.

Grandchildren and grandmother

Je lepší agentura?

Druhou variantou je hlídání dětí přes agenturu. Co se týče ceny, bývá o něco málo dražší, ovšem kvalitativně na mnohem vyšší úrovni. O vaše děti se bude starat profesionální chůva, která jim nabídne péči a připraví zábavu. Navíc je hlídání přes agenturu mnohem flexibilnější. Snadno si domluvíte například jen hlídání ve formě doprovodu dětí do školky, školy či na kroužky, agentury nabízí i hlídání dětí přímo ve firmě či při nemoci. Objednat si lze i hlídání v cizím jazyce.

Při výběru se zaměřte na reference agentury. Zajímejte se i o její historii. Výhodou je, pokud agentura nabízí hlídání dětí zdarma na zkoušku. Během zkušební doby budete mít dost prostoru zjistit, zda chůva vyhovuje vašim dětem i vám. Takovou službu nabízí například Agentura Slunečnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.