Kam na výlet během podzimu? Český kras vás okouzlí

Létu již nenávratně odzvonilo, což ale neznamená, že se lidé mají okamžitě zavřít do svých domácností a trpělivě čekat na zimu. Podzimní měsíce sice zpravidla nejsou tolik teplé jako ty předchozí, to vám ale nicméně nebrání v uskutečnění úžasných rodinných výletů, kvůli nimž navíc nemusíte opouštět Českou republiku. Moře je sice moře, ale ruku na srdce – u nás je také krásně, byť trošku jiným způsobem! Plánujete o víkendu zvednout kotvy, ale ještě nevíte, jakým směrem se vydat? Doporučujeme vám zamířit ku Praze a zastavit se těsně před ní v úžasném Českém krasu.

Co všechno je v Českém krasu k vidění?

Český kras je jednou z nejmalebnějších lokalit v naší republice. Skrývá se v něm opravdu velké množství přírodních a kulturních památek, díky čemuž byl v roce 1972 zařazen mezi Chráněné krajinné oblasti. Dominantou celého Českého krasu je bezesporu slavný hrad Karlštejn, který nechal postavit sám „otec vlasti“ Karel IV. Dnes do jeho útrob proudí zástupy tuzemských i zahraničních turistů. Ti si mohou v rámci tří prohlídkových okruhů prohlédnout soukromé komnaty císaře, hlavní věž a v neposlední řadě také krásné posvátné prostory.

Karlštejn je místo jako stvořené k ubytování, protože je takovým středobodem celého Českého krasu. Hotel u hradu Karlštejn se vyplatí rezervovat dopředu, protože vzhledem k atraktivitě lokality jsou pokoje často plně obsazené. A přece byste nechtěli nocovat pod širým nebem, když noci už bývají chladné…

sidonie-casopis.cz_hotelmlynkarlstejn_cz_01

Jeden den vám na poznání Českého krasu nestačí

Dalšími místy, které v rámci Českého krasu rozhodně musíte navštívit, jsou například Koněpruské jeskyně, lomy Malá a Velká Amerika, Svatého Jána po Skalou, Císařskou rokli nebo hrad Křivoklát, kde se natáčelo nespočet českých pohádek. Je jasné, že jeden den vám na plné prozkoumání krasu stačit nebude. Romantické ubytování u Karlštejna je vhodné také pro zamilované páry, které si chtějí užít společné chvíle v nádherné oblasti a zároveň nemají v plánu trmácet se ještě ten samý den zpátky domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.