Je radost i starost být po boku ženy, která si plní svůj sen

Milující matka, báječná manželka a krásná, silná žena. Od chvíle, kdy se začala paní Jaruška realizovat na vlastní pěst, jako instruktorka tradičního i netradičního cvičení, se prakticky nezastaví. V těch pár volných chvilkách, které má pro sebe, zůstala věrnou čtenářkou našeho časopisu.

Na sebe je velmi přísná a neumí se bohužel dostatečně ocenit. K obdivným výrokům svého manžela přistupuje s přespřílišnou skromností. Pan Josef, její muž, se rozhodl pro působivé gesto a obrátil se na naši redakci s prosbou a přáním.

Co vás vedlo k tomu, že jste oslovil Sidonii?

Věděl jsem jistě, že Jaruška velmi fandí vašemu časopisu. Je věrnou a pravidelnou čtenářkou. Těší se na každý nový příspěvek. Poslední dobou doslova hltala vaši kategorii INSPIRUJI. Nadšeně vyprávěla o lidech, kteří se ve vašich článcích objevili. V jejích očích dokázali rozhýbat neuvěřitelné věci.

V lednu tohoto roku, se moje žena rozhodla pro zásadní krok. Bez půjčení jediné koruny si na malém městě otevřela fit centrum i přesto, že město již dvě další taková zařízení má. Svou ctižádostí, pílí a časem, který obětovala, si pomalu opravdu plní svůj celoživotní sen. A pořád si nepřipadá jako někdo, kdo by mohl inspirovat. Já si to rozhodně nemyslím. Proto jsem si dovolil vás oslovit.

Otevření takového zařízení vyžaduje kuráž a ochotu zariskovat. Z jakého důvodu se tedy vaše žena nepovažuje za inspirativní?

Z velké části tím bude vinen asi i smutek. Smutek a zklamání z toho, že postupem času, návštěvnost spíše klesá. V lednu to bylo uspokojující, ale po padnutí novoročních předsevzetí to až tak slavné není. Myslím, že přesně tohle je manželce líto. Je ve své práci šťastná a byla spokojená, když předávala radost z pohybu dál.

Jaruška dříve pracovala jako policistka. Výživovému poradenství se však svědomitě věnovala i při práci. Cvičení a zdravý styl života jsou její velkou vášní a životní náplní. Proto se po složení všech zkoušek stala i instruktorkou.

Radost z pohybu. Představte tedy, prosím, našim čtenářkám fit projekt své ženy

Já paradoxně tíhnu spíše k řízkům, než ke cvičení. Popisovat jednotlivé druhy cvičení v její nabídce ke mně tudíž nesedí. Vím ale, že u nás je možnost cvičení pro seniory, relaxace, jóga, TABATA, TRX, osobní trénink na míru. Jaruška se snaží být flexibilní i časově, proto je možné naplánovat si cvičení v hodinu, která vyhovuje klientkám.

Během krátké doby jsme původní fitko museli kvůli neúnosným výdajům opustit a přemístit se dál. I tak naše klientky vyměnily pohodlnost a dostupnost, které nabízelo centrum města, za větší vzdálenost. Já osobně jsem se zamiloval do nádherné přírody, která nás na novém místě obklopuje.

Lépe než já, to všechno však přiblíží http://www.fitness-trenerka.eu/sluzby/co-cvicim/. Jsem přece jen zbožňující manžel, ne manažer.

Máte tedy odlišné pohledy na věc, ale spolupráce vám vyhovuje?

Ano. Názory na průběh věcí se liší, cíle však vidíme stejně. Rád se starám o chod fitcentra, jako takového a stejně rád přenechám cvičení manželce. Spolupráce nás sbližuje i přesto, že jsme spolu vlastně o dost méně. I proto mě například nadchl její nápad ohledně sportovních víkendů. Umožní nám to být více spolu.

c2

Co to znamená, sportovní víkendy?

Přesně řečeno jsou to sportovně víkendové pobyty. I v tomto směru svou ženu obdivuju. Navrhla je tak, aby si na své přišly i maminky s dětmi, jejichž program po dobu cvičení, mám na starosti zrovna já. Náš malý syn mě vyškolil tak, abych starost o děti zvládnul. Navíc mě to baví. Těší mě na tom i představa, že maminky si mohou odpočinout, zacvičit si dle vlastní libosti a osobního výběru, pořádně se zrelaxovat a užít si to.

Jaruška však pole působnosti rozšiřuje. Tyto víkendy jsou určené třeba i modelkám, které při fotografování ocení zpevnění vnitřního svalstva.

Vybíráme cenově dostupné a příjemné prostředí. Je totiž velkou radostí, když je výsledkem vaší práce i úsměv zúčastněných.

Pro přehledný příklad si dovolím uvést http://www.fitness-trenerka.eu/sluzby/sport-a-relaxace/

Cíle jsou jasné. Všechno však není vždy růžové. U vaší ženy je to snad jinak?

Samozřejmě je to stejné, jako u každého člověka, který si za něčím jde. Je to skvělá a inteligentní žena, ale ani ona se však problémům nevyhnula a nevyhne.

Nese to sebou únavu. Velkou spoustu únavy. Máme na sebe méně času, než kdy jindy. Nejen na sebe navzájem, i mojí ženě se osobní čas zkrátil na úplné minimum. V neposlední řadě si musí dělat starosti i ohledně financí, což je na začátku asi běžné.

Přichází podpora i z vnějšího okolí, která by pomohla vše relativně ustát?

S manželčinou skromností souvisí i fakt, že nikde otevření fitcentra nerozhlašovala. Pár přátel, kteří o tom věděli, samozřejmě podporu projevovali.

Nesetkali jste se na malém městě s přáním neúspěchu a se závistí?

Asi to bude, jako všude jinde. Z doslechu vím, že někteří lidé měli přehnané obavy o naše finanční rezervy a kde kdo si myslí, že je to zlatý důl. Opak je však pravdou. Když už se k nám ale přímo něco donese, bereme to s nadhledem a opíráme se jeden o druhého. Nejsou to pro nás rozhodně zásadní překážky.

Co byste rád své manželce a jejímu snu prostřednictvím Sidonie popřál?

Spoustu trpělivosti, jak v její práci, tak ve vztahu k sobě samé. Aby nepodceňovala svou ohromnou vůli a vytrvala. Otočila se za sebou a viděla, co vidím já. Úspěšnou a okouzlující ženu, která zvládne úspěch a popere se i s neúspěchem.

Autorkou článkou je Bára Pattermanová, foto: archiv Jarušky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.