Jarní úklid – třídění šatníku

Na jaře spousta lidí dělá větší úklid. Často se to dotkne i jejich šatníku. Dneska se podíváme na pár tipů, jak to udělat efektivněji.

Třídění šatníku není žádná věda. Mnoho lidí třídí věci již během roku, když si třeba oblečení zničí nebo zašpiní, tak jej už do skříně nevracejí. I přesto se nám po nějaké době šatník naplní, a hlavně může být nesrovnaný.

Dostatek času a zkoušet každý kus oblečení

Za mě funguje jedno zásadní pravidlo. Vyčlenit si dostatek času, abyste si mohli vyzkoušet každý jednotlivý kousek oblečení a poté posoudit, zda jej chcete nebo nechcete dále nosit. To, že každý kousek budete muset vyzkoušet a následně znovu srovnat vás bude motivovat nepotřebné kousky opravdu vyřadit.

Jak rozdělit vyzkoušené oblečení?

Po vyzkoušení vždy dělím oblečení na 3 kupy.

  1. Vyřazené oblečení – Většinou toto oblečení zkusím nabídnout na bazaru jako balík za pár korun a většinou se do pár dnů najde nějaký zájemce. Já mám radost, že je oblečení pryč a našlo další využití a kupující má radost, že sehnal oblečení za hubičku. Pokud vyřazeného oblečení je opravdu hodně, tak ho rozdělím na víc balíků podle druhu, např. trička, kalhoty apod.
  2. Oblečení „na doma“ – ať už je to oblečení hezké, ale nevhodné do práce nebo třeba už trochu opotřebené
  3. Oblečení „do práce“ – prostě to v čem normálně chodíte mezi lidi

Tento styl třídění se snažím dodržovat během celého roku. Přijde mi užitečné vědět, do jaké kupy šahat podle toho kam se zrovna chystám vyrazit.

Srovnání oblečení

Někdo využívá věšení na ramínka někdo rovná do komínů. Já využívám oboje. Na ramínka věším věci jako šaty a košile a do kupiček rovnám trička nebo kalhoty. Vždy je to o možnostech každého a také o zvyku.

Poslední tip, který dělám vždy při třídění oblečení je, že při rovnání do komínků oblečení ještě dále rozděluji. Například trička dělím na tílka, trička s krátkým rukávem a dlouhým. Nicméně toto již nedodržuji během celého roku. Zatím jsem v tom vždy byla neúspěšná. Ale přijde mi to dobré, protože třeba teď na jaře si mohu na vrch komínků dát spíše letní kousky, které budu aktuálně potřebovat.

Jak často se věnujete třídění oblečení? Máte na to nějaký speciální trik? Budu ráda, za vaše nápady a zkušenosti.

Foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.