Jak v lodičkách zazářit na plese?

Ples, firemní večírek, svatba, promoce,… Příležitostí, na které si můžete vzít boty na podpatku a hezké šaty, je hodně. Víte ale jak to všechno sladit, abyste opravdu vypadala jako princezna?

Každá ženy by doma měla mít alespoň jeden pár lodiček, popřípadě mít přítelkyni se stejně velkou nohou, která takovou obuv zapůjčí. Lodičky ovšem nejsou jen ty klasické botky ve tvaru „lodí“, ve kterých byste mohla pádlovat z Prahy do Děčína. Existují totiž mnohé tvary a vychytávky, se kterými by se taková „loď“ potopila. Dnes se lodičky dají pořídit s pásky kolem nohy či bez špičky, nebo naopak bez paty, či naopak chybějící prostřední částí boty, s kačenkou, lodičky na jehle, apod. A všechny vypadají krásně, ale víte jaké šaty si k takovým lodičkám vzít?

Robustní podpatek, platforma a kačenka

Ačkoliv jsou lodičky na takových podpatcích mnohem stabilnější, jejich nevýhodou je, že působí „tvrďácky“. To znamená, že k takovým lodičkám se nehodí romantické jemné šaty, rozevláté koktejlové šaty nebo dlouhé společenské šaty. Nejlepší volbou k takovým botám jsou upnuté šaty krátkého střihu popřípadě kratší šaty s výraznějšími barvami, které se nebudou s charakterem bot „tlouct“. Hodí se jak v uzavřené tak otevřené podobě s odhalenou špičkou. Kačenka nebo také menší klínek se hodí k šatům střihu maximálně po kolena, kdy nebudou tolik poutat pozornost, jako u společenských šatů až na zem. Takové boty jsou lepší s uzavřenou špičkou.

Jehly a platforma pod špičkou

I když ne každá žena si troufne na opravdu vysoké podpatky navíc ještě na tak vratkém podpatku jako jsou jehly, výhodou těchto bot je, že se dají nosit naprosto ke všemu. Je jedno, jestli k nim máte dlouhé společenské dámské šaty nebo koktejlky, všechno bude vypadat skvěle. A to ať už mají lodičky otevřenou, uzavřenou špičku, jsou celé uzavřené nebo se skládají jen ze špičky a paty. Podobně také u bot na vysokém podpatku s platformou pod špičkou. Jelikož jsou boty celé vyvýšené, budete si na nich připadat trochu jistější než na jehlách a vzít si je můžete také v podstatě ke všemu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.