Jak se projevují plicní chlamydie

Když se řekne chlamydie, možná si i vy vybavíte, že se jedná o původce sexuálně přenosné choroby. Je to samozřejmě správně. Měli byste ale vědět, že bakterie typu chlamydie může způsobit i velmi vážné onemocnění plic. Právě na projevy nemoci plic, kterou způsobily nebezpečné bakterie chlamydie, se zaměříme v tomto článku.

Co jsou chlamydie a jak v lidském těle škodí?

Chlamydie jsou nebezpečné bakterie, které se v lidském těle chovají jako „paraziti“. Jedná se totiž o bakterie, které napadají buňky tak, že v nich žijí a přímo v nich se také množí. Kromě chlamydií, které způsobují pohlavně přenosné nemoci, existují i plicní chlamydie. Tyto způsobují až 10% všech zápalů plic a jsou i život ohrožující. Problém je, že chlamydie jsou v prvotní fázi nemoci těžko rozpoznatelné.

Chlamydie jsou velice nebezpečné

V počátečním stádiu je možné si chlamydiovou plicní infekci splést s běžnou chřipkou či angínou. Problém je v tom, že pokud se plicní chlamydie rozmnoží a infekce pokročí, má i poměrně lehce léčitelný zápal plic velmi těžký průběh. Neléčený těžký zápal plic by zejména u dětí či osob s velmi oslabenou imunitou mohl vést i ke smrti. Důležité proto je, aby lékař včas odhalil, že se jedná o chlamydie a včas zahájil řádnou léčbu.

Jak se nemoc plic způsobená chlamydiemi projevuje?

To, že jsou původcem nemoci chlamydie se pozná z krevních testů. Lékař by je měl provést vždy, když se projevy nemoci nelepší a běžná antibiotika na léčbu nezabírají. Pokud jsou chlamydie odhaleny, je třeba co nejdříve zahájit léčbu. Léčí se silnými antibiotiky, jejichž cílem je zničit všechny bakterie, aby se nemoc nemohla vrátit. Mezi hlavní projevy plicní nemoci, kterou způsobily chlamydie, patří: silný a dráždivý kašel, bolesti hlavy, horečka, nevolnost, potíže s dýcháním a celková slabost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.