FOTO: Jak se obléká moderní business woman?

Podnikáte nebo pracujete na vysoké pozici, která si vyžaduje každodenní řešení vhodného dress codu? Už dávno se však ženy neomezují jen na jeden nebo dva kostýmky, které jim visí ve skříni. Dnešní ženy jsou mnohem kreativnější a nebojí se ani experimentovat. A proč ne? Dnešní společnosti i nové trendy to dovolují, tak proč toho nevyužít?
Nebuďte šedá myš, vystupte z davu!

Ačkoliv se to dnes už hodně zlepšilo, některé business ženy se stále drží na uzdě. Hlavní zásadou oblékání v business prostředí je především serióznost, oblečení by mělo být ženské nikoliv vyzývavé. Business žena by měla na první pohled působit sofistikovaně. Měla by z ní i z jejího outfitu sršet profesionalita a důvěryhodnost.

Ženy by se v oblečení, které nosí, měly cítit sebevědomě a ambiciozně, neboť to je pro vyšší postavení nezbytné. Důležité ovšem je, abyste to stále byly vy! Vyměňte strohé a nudné kostýmky za osobitý a kreativní styl, ve kterém se odrazí váš vkus. Vždy však myslete na to, aby to bylo stále v mezích etikety. V žádném případě se ale s módou nebojte trochu hrát, i když se pohybujete mezi top manažery.

Základní prvky business módy

V případě business módy můžeme pozorovat, že se příliš nemění. Sáčka, kalhoty, sukně, košile – to vše tvoří základní prvky business dress codu. To, co však prochází vývojem a mění se dle trendů, jsou střihy, barvy a materiály. U business módy je rovněž vhodné, když jsou jednotlivé kousky nadčasové a lze je různě kombinovat. Podstatná je však prvotřídní kvalita. U business módy se vám opravdu nevyplatí šetřit!

A jaké jsou základní kousky šatníku business ženy? Žádná žena, která se pohybuje v prostředí businessu se neobejde bez klasiky v podobě pouzdrových šatů, sukně s vysokým pasem, dobře padnoucí bílé košile a sáčka. Nezbytnou součástí každého outfitu je i kvalitní kožená kabelka, kožené lodičky v černém a nude odstínu a další doplňky v podobě šperků a šátků. Co se týče šperků, nemělo by se jednat o žádnou divočinu. Na místě jsou spíše jednoduché šperky v jedné barvě. Ideální je tak kombinovat pouze zlato nebo stříbro. Výjimkou jsou samozřejmě drahé kameny různých odstínů, které jsou v decentní podobě nádherným doplňkem, který rozzáří váš business look.

Vhodný dress code samozřejmě souvisí i s prostředím, ve kterém se pohybujete. Například banky či advokátní kanceláře jsou v případě oblékání mnohem konzervativnější než jiné společnosti. V takovém momentě se nemusíte obávat zařadit do svého šatníku i elegantní svetříky, vzory a barvy – rozhodně však nic křiklavého a neonového, dále sukni či pouzdrové šaty s délkou ke kolenům. Tabu však nemusí být ani elegantní bavlněné kalhoty v různých odstínech.

FOTOGALERIE

Konfekce versus návrháři

U business módy se můžete velice často setkat s problémem, že v běžných konfekčních kolekcích nenarazíte na zajímavé kousky, které by dodaly vašemu šatníku šmrnc. Konfekce se zaměřují spíše na většinu a ta bohužel stále jede v zajetých kolejích nudné business módy v šedočerných tónech.

Pokud se chcete odlišit od davu, a přesto zachovat prvky business módy, nebojte se vyzkoušet i limitované kolekce či se zastavte k některému z českých návrhářů. Nadčasové kousky business módy jsou to pravé, do čeho se vyplatí investovat. Zvláště pokud nechcete být jedna z mnoha…

Autorkou článku je Kateřina Doul. Foto – Pinterest.com a Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.