Jak poznat, že je spotřebič rozbitý?

Někdy se spotřebič prostě vypne a už nenaběhne. To je jasné znamení, že už odešel nebo odešla nějaká jeho součástka. Co ale, když spotřebič stále funguje, ale přeci jen už to není ono? Možná už je také na odpis…

Mikrovlnná trouba

Znáte ten pocit, když se těšíte na ohřáté jídlo, nastavíte časovač na standardní čas a po otevření mikrovlnky zjistíte, že je jídlo vlažné nebo dokonce studené? V ten moment vás napadne. Někde se stala chyba a zkusíte to znovu. Jídlo nakonec vyndáte ohřáté a až po několika podobných situacích vám teprve dojde, že něco není v pořádku. Ano, mikrovlnka může mít vadnou elektroniku nebo magnetron. Pozor tedy na funkční mikrovlnku, která ale nic neohřeje.

Zdroj: pixabay.com

Strojek na holení

Strojek na holení bzučí, ale neholí. Holící břity se prostě nerozběhnou tak dobře, aby začaly holit. Pokud na strojku nemáte výměnné hlavice, tak s největší pravděpodobností skončila jeho životní cesta.

Zdroj: pixabay.com

Spotřebiče na baterii

Máte doma věci na baterii? Ráno věc nabijete a večer je zase vybitá, i když jste ji nepoužili.

To je přesně stav, když věci odešla baterie. Pokud je vyměnitelná, tak je snadné ji nahradit novou. Pokud však není, tak se musíte zamyslet, zda se vyplatí investovat do „opravy“ nebo pořídit věc novou.

Zdroj: pixabay.com

Pevný disk nebo HDD externí disk

Zálohujete si data na externí disk? My tomu doma říkáme „záloha na placku“. Stalo se vám někdy, že disk se v počítači načte, ale neukazuje data? Disk už nejspíš odešel.

Nám se přesně tato situace stala. Disk jsme poslali ke kontrole a bylo zjištěno, že je již poškozený a data z něj by museli vyndat pomocí speciálního programu. To celé stojí nemalou částku. Data na disku byla, ale běžnému uživateli je disk skryl.

Zdroj: pixabay.com

Ruční vysavač na baterii

Vysavač, který hůře vysává. Ačkoli se snažíte sebevíc a vyměníte třeba i baterii v domnění, že to bude lepší, tak to nepomůže. Prostě vysavač hůře vysává. Nejspíš už také pomalu odchází. Jak to poznat? Musíte mít porovnání, jak vysál nějaké smetí před a nyní. To smetí musí být úplně to samé.

Zdroj: pixabay.com

Vodováha, která měřila špatně

Jednou se nám stalo, že jsme měli dvě vodováhy a každá z nich ukazovala jinak. Napadlo by vás to poslat k reklamaci? Nás ano. Při reklamaci u výrobce nám vada byla uznaná.

Zdroj: pixabay.com

Podělte se s námi o vaše zkušenosti a pojďte se možná i vzájemně pobavit.

Úvodní obrázek: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.