Jak na léto odložit celulitidu?

Trápí vás pomerančová kůže neboli celulitida? Není divu, trpí jí téměř 90% ženské populace, bez ohledu na věk či váhu. Cestu k celulitidě si totiž budujeme už od malička.

Za celulitidu může i špatný životní styl

Riziko vzniku celulitidy se zvyšuje během těhotenství, přechodu, i v pubertě. Celulitida vzniká změnami a degenerací podkožního tukového vaziva. Tyto změny se projevují navenek vznikem pomerančové kůže. Je ale třeba řešit problém od základu a nesoustředit se jen na vnější efekt, který by byl krátkodobý. Žádná žena přece nechce vystavovat na odiv pomerančovou kůži. Je na čase přestat se vymlouvat na genetiku a upravit svůj životní styl.

Málo pohybu, nesprávná strava, stres a kouření jsou velkým kamarádem celulitidy. Nikotin obsažený v cigaretách zužuje cévy a negativně ovlivňuje metabolismus, poškozuje kolagenová vlákna a ta ztrácejí svou sílu. Přirozená pružnost kůže se postupně ztrácí a projevy celulitidy se zhoršují.

Jak celulitidě můžeme předcházet?

Ideální prevencí je zdravá a vyvážená strava. Dejte si pozor na konzumaci jídel, které obsahují velké množství cukru či soli, taktéž se vyhněte mastným a nezdravým jídlům. Správně vyvážená strava představuje základ zdravého života, a proto se doporučuje jíst dostatečné množství zeleniny, ovoce a luštěnin, a pečivo pouze celozrnné.

Velmi důležitý je pitný režim a dostatek pohybu. Výhodou vody přijímané do organismu je mimo jiné její čistící schopnost, protože zbavuje tělo toxinů. Voda je pomáhá vyplavovat, čímž udržuje funkčnost buněk. Základem zachování zdraví, respektive jeho obnovy, je dobré prokrvení organismu. Mikrocirkulace krve zajišťuje zásobování živinami a kyslíkem, ale i odvod odpadních produktů látkové výměny – toxinů, což velmi pozitivně působí proti vzniku celulitidy.

Před vznikem pomerančové kůže vás částečně ochrání i denní péče a hydratace po každé koupeli.

Jaké krémy pomáhají proti celulitidě?

Krémy proti celulitidě mohou být častokrát zbytečné, protože neřeší problém komplexně. Pravděpodobně vám pomohou upravit pokožku, ale nijak neovlivní ukládání tuků pod ní.

Ozdravující účinky mají proto zejména přípravky proti celulitidě, které jsou obohacené o kofein a extrakt z chaluhy. Káva má totiž schopnost stahovat tukové bulky a zlepšovat mikrocirkulaci krve. Krémy s obsahem kávy a chaluh navracejí pokožce pružnost, zpevňují ji, redukují celulitidu, viditelně vyhlazují pokožku a zmenšují tukové polštářky. Vyzkoušejte novinku Cryosvelte z konceptu Pharmy MKL. Tento krém obsahuje aktivní látky, které vás zase dostanou do formy. Jistě vás potěší i to, že tento krém nezanechává mastný film. Ihned po nanesení se můžete obléknout a vyrazit do práce.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.