Jak léčit štítnou žlázu

Štítná žláza je malý, ovšem pro zdravý život velmi důležitý orgán, protože se v lidském organismu podílí hned na několika funkcích. V současné době trpí nemocemi se štítnou žlázou velké množství lidí, a proto je určitě na místě se s její činností i se způsobem léčby seznámit. Někdy pomáhají léky, jindy více zabere léčba pomocí přírody. Jak se tedy štítná žláza léčí a jak poznáte, že s ní máte problémy?

Mnoho lidí problémy přehlíží, pak nastane problém

Hlavní funkcí štítné žlázy je produkce hormonů, které jsou důležité pro fungování lidského organismu. Jedná se o hormony thyroxin a trijodthyroxin, které jsou důležité pro všechny orgány lidského těla, protože regulují spotřebu energie. Nejčastěji lidé trpí nadměrným, nebo naopak nedostatečným fungováním štítné žlázy. V obou případech dává tělo poměrně viditelně najevo, že je štítná žláza v nepořádku, ale fakt je, že mnoho lidí příznaky přehlíží. Tím ale riskují trvalé poškození štítné žlázy. Mezi typické projevy nesprávné činnosti patří únava a ospalost, zimomřivost, člověk se cítí jakoby bez energie, dostavuje se také zácpa, malátnost, problémy se třepivými nehty a vlasy, pokožka je hodně suchá a další.

Jak se efektivně léčit?

Pokud se podobné příznaky objeví, je třeba co nejdříve navštívit lékaře. Pokud se bude skutečně jednat o onemocnění štítné žlázy, musí být zahájena léčba. Pomáhají léky, ale i změna jídelníčku. Je třeba vědět, že pokud štítná žláza nefunguje dobře, jedná se o léčbu na celý život.

Pomoc z přírody

Na problémy se štítnou žlázou pomáhají i přírodní látky. Je třeba se věnovat jídelníčku a konzumovat jídla bohatá na jód. Doporučují se také obklady z mrkve či tvarohu a také konzumace meduňky. Někteří lidé si pomáhají i speciální masáží tzv. hormonálního hrbolu, který se nachází v oblasti páteře.

One thought on “Jak léčit štítnou žlázu

  1. V článku chybí název lékaře specialisty, který se zabývá léčbou štítné žlázy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.