Jak jsem se zapojila do soutěže o udržitelný outfit

Sledujete dění u vás? Některé spolky pořádají různé akce a soutěže, do kterých se může zapojit široká veřejnost.

U nás byla vyhlášena soutěž s tématem Udržitelný outfit. Vzhledem k tomu, že mě udržitelnost zajímá a zároveň se snažím oblékat udržitelně, tak jsem se musela zapojit. Ráda bych s vámi nasdílela svůj projekt, který jsem zpracovala. Možná vás to bude inspirovat.

Jaké bylo zadání?

Kromě popisu udržitelného oblékání, slow fashion a fast fashion bylo zadání následující: „Vytvořte návrh jednoho či více udržitelných outfitů (můžete kreslit, malovat, využít techniku koláže) nebo svůj návrh zpracujte v projektu (fotodokumentace, porovnání) – k návrhu přiložte popis, z čeho je outfit sestaven a čím je šetrný, udržitelný (recyklování, upcyklování, společné sdílení, vlastní tvorba, lokální zdroje apod.).“

Forma projektu

Jelikož mám ráda zpracování projektů na počítači, tak jsem si vymyslela, že udělám jakýsi katalog realizovaných nápadů.

Do projektu jsem vyložila mé tvoření z posledních měsíců. Prostě to, co jsem za poslední dobu použila a spadá to do kategorie udržitelného outfitu. Celý projekt naleznete na následujících obrázcích i včetně popisků.

Set pro miminko naleznete dokonce na našem blogu, jelikož jsem ho pro vás zpracovala formou návodu. Článek naleznete zde: Upcyklace tepláků a tricka na jarní soupravu pro miminko

Zdroj všech obrázků: Vlastní práce

Výherní číslo

Opravdu jsem netušila, jak to celé bude probíhat. Svůj projekt jsem odevzdala a po pár dnech mě emailem informovali, že můj projekt získal 1. místo v kategorii Veřejnost. Měla jsem neuvěřitelnou radost. Celkem se soutěže účastnilo přes 80 lidí/týmů a náš projekt nejspíš zabodoval tím, že některé oblečení má opravdu dlouholetou tradici.

Každý ze soutěžících to pojal úplně jinak. Někteří tvořili z papíru, jiní zase ze zbytků věcí z maturitního plesu. Nejvíce se cenil nápad, to, jakým způsobem lze využít staré a udělat z toho nové. To se v dnešní době hodně počítá.

Jak byste takový projekt pojmuli vy? Napište nám vaše nápady a návrhy. Nasdílejte klidně jen to, jaké udržitelné outfity nosíte.

Úvodní fotka: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.