Hubnete na léto? Tohle jsou nejšílenější diety

Léto je konečně tady a my už zase přemýšlíme nad tím, jaké nové plavky si pořídit. Když po dlouhém bloumání po obchodech najdeme ty pravé, většinou (téměř vždy) zjistíme, že plavky jsou sice nádherné, ale co ty tukové polštářky, které se zase z ničeho nic objevily? A pak to začne! Kolotoč diet, zázračných přípravků a nejrůznějších cvičení. Jak ale poznat, co doopravdy funguje?

Kde začít?

Tipů na to, jak opravdu ale opravdu zhubnout je kolem nás víc než dost. Když ale použijeme selský rozum, nemůže se stát, že uvěříme článkům s názvem “Zázračná třídenní dieta”, “Během týdne shodila pět kilogramů”, “Hubnutí snadno a rychle – bez cvičení!”. Ačkoliv to zní jakkoliv skvěle, bohužel i v tomto případě platí staré pořekadlo “Bez práce nejsou koláče”. Pokud opravdu toužíte po štíhlé postavě, tak rozhodně nemůžete čekat, že to zkrátka přijde samo. I když by to bylo samozřejmě velice pěkné!

Diety, které fungují, ale…

Samozřejmě, na každém šprochu je pravdy trochu. To platí i u zázračných diet. Například tukožroutská dieta, která je založena na příjmu nízkokalorické zeleninové polévky vám jistě nějaký ten kilogram ubere – ovšem o centimetrech si můžete nechat jen zdát! Tělo je během této diety ochuzeno o většinu nezbytných živin, a proto v momentě, kdy se začnete opět stravovat “normálně”, se opět objeví zázračně ztracené kilogramy. I přesto se však jedná o velice populární dietu.

Mezi další typy diet patří například Atkinsova dieta, která z jídelníčku téměř vylučuje sacharidy, dále ananasová dieta, ketonová nebo proteinová dieta a mnoho dalších a dalších zázračných diet. Většina z jídelníčků upravených dle zásad těchto diet je však zaměřena jednostranně. Veškerý extrém a nerovnováha příjmu živin je však pro tělo obrovskou zátěží, se kterou se musí dříve nebo později vyrovnat. Proto se tak často objevuje starý známý jojo efekt.

belly-2473_640

I takto se dá hubnout

Věřily byste tomu, že některé dámy si nedokážou odepřít oblíbený jahodový dortík či svíčkovou s houskovým knedlíkem, a proto zkouší ty nejpodivnější způsoby hubnutí?

Jedním z nich je hubnutí pomocí dokonalého přežvykování, respektive každé sousto se musí přežvýkat minimálně 32 krát s tím, že hlavu budete mít nejprve předkloněnou a poté ji zakloníte tak, aby řádně rozžvýkané sousto mohlo sklouznout do krku. Dle Horace Fletchra, autora této diety, však musíte sousta, která sama nesklouznou, vyplivnout. Zaujal vás tento závratný způsob shazování přebytečných kilogramů? Doporučujeme vám však vyhradit si na oběd více času – půlhodinová polední pauza vám pravděpodobně stačit nebude.

Možná vás to překvapí a možná také ne, ale hubnout se dá i pomocí spánku! Vaším úkolem je totiž jen a jen spát. V momentě, kdy spíme, naše tělo stále pracuje. A protože mu nedodáváme žádné živiny, je nuceno čerpat z našich zásob. Ačkoliv by tuto dietu jistě čas od času vyzkoušel rád každý, pravděpodobně ani tohle nebude trefa do černého, pokud jde o hubnutí.

Jak tedy (opravdu) zhubnout?

Ať už vás zaujala jakákoliv dieta, dejte si pozor. Změna životního stylu je určitě skvělým rozhodnutím. Nicméně by se nemělo jednat o krátkodobé setrvání, ale skutečně o změnu. S tím samozřejmě souvisí pravidelný stravovací režim, dostatečné množství ovoce a zeleniny, příjem kvalitních a zdravých potravin, pitný režim a nakonec snad to nejdůležitější – pohyb. Pak pro vás bude hubnutí už opravdu hračkou…

Autorkou článku je Kateřina Doul, foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.