Greenery módě sluší. Oblékněte se do svěží barvy roku 2017

Venku se probouzí jaro a výlohy butiků září barvami. Letos se budou nosit pastelové odstíny, ale růžovou a modrou z minulých let střídá výrazný odstín Greenery. Tahle barva roku se objevuje i v kosmetice nebo bytovém designu. Podívejte se, jak na vás působí a jak ji nosit.
Zelená znamená návrat k přírodě

Víte, jak taková volba barvy roku probíhá? Již od roku 2000 se schází porota odborníku, která v Pantone Color Institute vybírá odstín, který by měl provázet následující rok.

Pro letošní sezónu se shodli přední návrháři, designéři, architekti a další porotci na tom, že je na čase připomenout si barvu, která má symbolizovat nejen návrat k přírodě, ale i nové začátky. Pokud máte rády numerologii, možná vás zaujme, že zatímco rok 2016 znamenal při součtu číslic devítku, jejíž význam je dokončování, součet číslic roku 2017 je 1, což symbolizuje začátek.

Jestliže se například chystáte stěhovat, rekonstruovat byt či chcete dodat vašemu interiéru nový nádech, výmalba části pokoje, aplikování tapety nebo pořízení neotřelé dekorace v Greenery odstínu je skvělým řešením a zároveň symbolem něčeho nového.

9a377a08372c15eae5be3509d89fdda2

Zdravý životní styl je v kurzu

Ačkoli se to na první pohled nezdá, barva roku má mnohem větší význam. Věděli jste například, že Pantone Color Institute spolupracuje i s Airbnb a snaží se nalákat na zelené cestování neboli cestování v souladu s přírodou. Greenery má zároveň přilákat pozornost k životnímu prostředí. I proto se objevují kosmetické produkty nejen ve stylovém Greenery odstínu, ale firmy zakomponovávají do svých výrobků suroviny, jako jsou bylinky, zelený čaj, matcha tea a další poklady z přírody.

A protože v dnešní době přibývá počet obézních dětí i dospělých, žlutozelený odstín Greenery má zdůraznit i roli stravy a zdravého životního stylu. Raw strava, vitariánství, zelené potraviny, veganství, vegetariánství – jak se můžete samy přesvědčit, volbu barvy letošního roku ovlivnil i vývoj trendů v gastronomii a stravování.

aa66cdc1d9431c5680fe496d97f7d7d0

Nebojte se být vidět

Také se vám při pohledu na odstín připomínající krásně zelenou jarní trávu rozzáří úsměv na tváři? Tato barva je nabitá pozitivní energií, která působí i na naši psychiku. Výhodou této neutrální barvy je však zejména její variabilita a schopnost kombinovat s nejrůznějšími odstíny, a to od přírodních tónu, přes klasiku v podobě černé a bílé až po výrazné syté tóny nebo metalické odstíny. Záleží tak na vás, zda chcete vytvořit jemný oufit, který bude působit harmonicky, nebo naopak veselý look plný kontrastů.

Zaujala vás tato krásná žlutozelená barva? Vyrazte do ulic a porozhlédněte se po výlohách módních značek. Návrháři nelenili a jarní kolekce obsahují stylové kousky, které dodají vašemu outfitu správný šmrnc. Zkuste se inspirovat i Francouzkami, které jsou právem považované za odbornice přes módu. Nebojí se totiž vytvořit outfit i z několika výrazných kousků.

Autorkou článku je Kateřina Doul. Foto: pinterest.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.