FOTO: Móda, která podtrhuje ženský princip

Ženský princip, čerstvě představená kolekce Jany Minaříkové pro jaro 2015, vznikala pro dospělé ženy a spolu s nimi. Skici kolekce si rozdělilo dvanáct Janiných zákaznic, které se lišily postavou, zaměstnáním i věkem. Nejstarší z nich je přes sedmdesát let, nejmladší méně než dvacet pět. Spojuje je záliba v kvalitním oblečení, chuť zkoušet nové věci a experimentovat. Během intenzivní spolupráce z původních skic vznikly modely, které odpovídají požadavkům reálných žen a které jim dělají radost.

Ženský princip je pospolitost, inspirace, hra. A také schopnost naslouchat svému okolí a odpovědnost vůči němu,“ říká o své kolekci Jana. „Práce na kolekci byla náročná, ale neuvěřitelně zajímavá. Každý model je ovlivněný konkrétní osobností a posun od mé původní ideje je často velmi výrazný.

Všechny dámy si na závěr spolupráce našly čas, aby se zúčastnily fotografování celé kolekce.

Úzká spolupráce s okolím, pro Ženský princip typická, se projevila i dalším způsobem. Řada Janiných příznivců podpořila vznik kolekce prostřednictvím croudfundingu. Ženský princip je první český módní projekt, na který se podařilo získat prostředky tímto způsobem.

Kolekce v sobě pojala hravost výšivek z korálků, neformálnost letních krátkých kalhot, velice ženskou siluetu zavinovacích šatů i hedvábných koktejlek či dráždivou eleganci letního kostýmu s tříčtvrtečními kalhotami a asymetrickou halenkou.

Všechny materiály, použité v kolekci Ženský princip, vznikají v Evropě, modely jsou vyráběny v ČR.

image004 image002 image003

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.