Dovolená s dětmi: 3 zajímavé tipy, kam potomky vzít

Léto je v plném proudu, školáci se těší na volné dny a vy možná právě plánujete, kam vyrazíte na zaslouženou dovolenou. Rozhodli jste se letos zůstat v Čechách? Ať už preferujete pobyt na horách, v penzionu nebo v kempu pod stanem, jedno je jisté. V okolí musí být dostatek zajímavostí nejen pro vás, ale právě pro vaše děti. Přinášíme vám 3 zajímavá místa, kde si vaši potomci určitě přijdou na své.

Archeopark pravěku Všestary

Zajímá vás a vaše dítka to, jak žili lidé v pravěku? Chcete se podívat na jejich obydlí, prohlédnout si nástroje, které používali k práci a k lovu zvěře, seznámit se se způsobem pohřbívání? Pak se vydejte právě sem – do Archeoparku Všestary, ležícího nedaleko Hradce Králové. Čeká na vás velmi bohatá expozice ve třípatrové budově, muzeum pod širým nebem a také tématické Dny živé archeologie. Uvidíte, jak se žilo v době kamenné, železné i bronzové. V pravěkých dílnách si děti mohou zhotovit výrobky tradičními nástroji.

Archeopark je otevřen každý den kromě pondělí, od 9 – 17 hodin. Rodinné vstupné vás přijde na 220 Kč.

Park Mirákulum – zábavná dovolená

Bavit se, bavit se, bavit se – a to skutečně budete, pokud zajedete do parku Mirákulum ve středočeských Milovicích. Na 10 hektarech tu najdete nepřeberné množství atrakcí, a na své si přijdou i ti nejmenší. Děti si mohou užít vodní svět, obří houpačky, kontaktní zoo, lanová centra, prolézačky, hřiště v korunách stromů, úzkorozchodnou parní železnici, podzemní i nadzemní labyrinty, lesní naučné stezky, zemi prasátka Pigyho a další.

Nemusíte se bát ani o parkování, je tu k dispozici 1000 míst. I jídla i pití tu pořídíte dostatek. O víkendech se tu obvykle konají různá vystoupení, soutěže a akce pro děti. Areál je otevřen od června do srpna denně, od 10 – 18 hodin. Rodinné vstupné pro oba rodiče a dvě děti stojí 600 Kč.

iQlandia Liberec – dovolená pro malé vědce

Máte doma budoucího vědce? Pak ho vezměte do iQlandia v Liberci. Toto unikátní Science centrum funguje od roku 2004 a čeká tu na vás mnoho zajímavých expozicí a show. Můžete nahlédnout do samotného nitra Země či naopak zamířit ke sluneční soustavě. Seznámíte se s tím, co vše dokáží přírodní živly, jak fungují věci, které denně používáme v domácnosti, a proniknete do tajů nanotechnologie. Vyzkoušet si své schopnosti můžete také v laboratoři.

iOlandia je místem, kde s celou rodinou můžete strávit celý den a bude to málo. Centrum najdete v Liberci, na adrese Nitranská 10 (naproti aquaparku Babylon). Otevřeno je během prázdnin denně od 9 – 19 hodin, rodinná vstupenka (2 dospělí + až 3 děti do 15 let)zahrnující i vstup do planetária stojí 890 Kč.

Míst, kam s dětmi v Čechách vyrazit, je nespočet. Byli jste v poslední době někde, kde to vás i vaše ratolesti zaujalo? Osobních zkušeností není nikdy dost, budeme proto rádi, když se s námi o svůj tip podělíte.

Foto: pixbay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.