Dokonale frustrované biomatky

Jsou docela nápadné ve svých dlouhých batikovaných sukních, okatě nenamalované, s trochu roztržitým a vyděšeným výrazem. Potkáte je před branami lesních školek, na farmářských trzích nebo v ženských kruzích, kde si šijou šátek na nošení dětí. I když jsou striktně pro mír a lásku, bývají často militantní a neústupné.

Seděla jsem v jednom ženském kruhu a nebylo mi tam dobře. Sešly jsme se v lese, rozdělaly oheň a meditovaly před tím, než jsme se pustily do šití menstruačních vložek. Přišla jsem v džínách, tričku a kožených botách. Důvod byl prostý: bylo to v lese. Do lesa nenosím sukně. Biomatky jo.

Některým biomatkám jsem byla trnem v oku. Přesně těm biomatkám, které hlásají bezpodmínečnou lásku. V praxi nezafungovala. Tak jsem se rozloučila a šla domů. Vyslechla jsem si asi tolik: buď víc ženou, nos sukně a šaty (kurňa, já je nosím, jenže ne do lesa), roď děti (ne, já teď vážně rodit nechci). Můžete mě tolerovat?

Ne!

Biomatky se rády ohánějí svobodou, hlavně pokud se týká jejich dětí. Je pro ně asi tak typická jako batikovaná sukně. Občas mají tendenci věřit konspiračním teoriím – mimochodem o účincích očkování přednáší ta samá paní doktorka, která pořádá přednášky na témata chemtrails. To jsou takové ty čáry, co za sebou zanechávají letadla na obloze. Ve skutečnosti je to pára. Anglicky se těmhle čárám říká contrails. To jen tak na okraj. (Jestli nějaká biomatka dočetla až sem: prý stačí kolem sebe stříknout ocet a nebe se zase vyčasí).

Biomatky jsou mi vlastně šumák. Až na jednu věc. Tu samou svobodu, kterou požadujou, nedokážou dát ostatním. Aspoň taková je moje zkušenost.

Jako pacifistky jsou povětšinou militantní. Ve svých názorech neústupné. Nezkoušejte s nimi diskutovat na téma výživa, očkování, porody.

V těchhle tématech jim chybí nadhled a smysl pro humor.

Jsou z toho unavené. Typickým příznakem jsou zarudlé oči a kruhy pod očima.

Jsou totiž vytížené. Matky na plný úvazek. Pachtění se za dokonalostí žere energii.

Hodně čtou. A všecko hodně řeší.

  • Ještě jste neslyšela o škodlivosti krátkodobého kojení? Jste špatná matka. Biomatka kojí, dokud se dítě samo neodstaví. Třeba až do školních let.
  • Přijela jste na jejich sraz s kočárkem? Jste špatná matka. Biomatka má dítě přivázané na těle šátkem, co nejvíc to jde. Budujou si tak vztah.
  • Rodila jste v porodnici? Jste špatná matka. Biomatka rodí doma. V porodnici vznikají traumata.
  • Plácnete dítě po zadku, když odmlouvá? Jste špatná matka. Dítě obejměte, i když se vzteká. Jinak ničíte jeho osobnost.
  • A když tohle všechno nedáte? Nedáte to před ostatními biomatkami? No tak jste špatná matka.

Chcete podnikat? Biomatky jsou skvělá cílovka. Vymyslete si klub chytrého hraní, plavání nebo třeba utírání nudle. Naúčtujte biomatkám vstup a prodejte jim olejíčky, šátky a plenky, bez kterých nemůžou mít šťastné dítě. Vyděláte.

Je to zajímavý fenomén. Biomatky rozkrájené pro své děti, které brání před frustrací velkého světa, samy frustrované.

Autorkou článku je Jana Poncarová. Foto: Pixabay.com