Dobová móda láká do Loosových interiérů i vojenských kempů. Plzeň chystá Slavnosti svobody

Začátek května je v Plzni už tradičně ve znamení Slavností svobody, které připomínají konec druhé světové války. Kromě vojenské techniky a uniforem budou k vidění i dobové modely. Pod taktovkou Mileny Hasalové je dívky a ženy ze spolku Liberty představí v Loosových interiérech i ve vojenském kempu za Obchodním centrem Plaza.

První dobová módní přehlídka je naplánovaná na pátek 3. května od 17.00 hodin, a to v Loosových interiérech. „Nejvybranější kousky z prvorepublikového šatníku není možné představit jinde než v nejpůsobivějším prvorepublikovém interiéru, který v Plzni máme,“ vysvětluje výběr místa Milena Hasalová, která módní přehlídku organizuje.

Návštěvníci se mohou těšit na komentovanou promenádu autentických dobových oděvů v jejich přirozeném prostředí. „Ke každému modelu máme připravený příběh. U některých kousků víme, kdo je nosil nebo jaký byl jejich osud,“ dodává Milena Hasalová.

Druhá dobová módní přehlídka proběhne v neděli 5. května od 16.00 hodin v prostorách za Obchodním centrem Plaza, konkrétně v táboře 16. obrněné divize. Její podtitul je Móda ve válce, válka v módě.

„Zaměříme se na vývoj odívání v průběhu druhé světové války. Komentovaná akce nabídne náhled do soukromí civilních obyvatel protektorátu i válečné Evropy. Představí oděvy úsporné i odbojné, překvapivě moderní i alternativní. Obě přehlídky si vzaly za cíl vyvrátit zažitá klišé, která se o dobové módě tradují,“ uzavírá pořadatelka.

Termíny a místa konání módních přehlídek
  • Prvorepubliková módní přehlídka v bytě Krausových – pátek 3. 5. 2019 od 17.00 hodin, Bendova 10, Plzeň.
  • Móda ve válce, válka v módě – 5. 5. 2019 od 16.00 hodin, prostor za OC Plaza, Plzeň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.