DIY: Domácí tělové mléko

Také už máte dost předražených krémů, kde si v lepším případě připlatíte za značku nebo krásný obal a v tom horším si koupíte hmotu, která názvem sice pleťové mléko připomíná, ale o jeho složení už by se dalo dlouze polemizovat? Máme pro vás řešení – zkuste si doma připravit vlastní tělové mléko!

Je libo vanilku, či vůni citrusů?

Ať už máte rádi neparfémované tělové mléko, nebo milujete vůni vanilky, levandule či jakékoliv další aroma, je jen a jen na vás, jaký druh tělového mléka zvolíte. Tělové mléko nesmí chybět snad v žádné kosmetické taštičce a už vůbec ne doma v koupelně. Zvláště v letních měsících je hydratace pokožky více než důležitá. Ačkoliv regály v obchodech jsou doslova natřískány nejrůznějšími produkty, najít ten pravý, který vám tak říkajíc “sedne” v mnoha ohledech, není vůbec jednoduchý úkol. To ovšem platí pouze, pokud nemáte recept, jak si vyrobit vlastní domácí tělové mléko.

Tělové mléko za pár minut… a pár korun

Co všechno budete potřebovat? Je to naprosto jednoduché. Plnotučné mléko má doma každý. Na dvě dávky vám postačí 10 ml čerstvého plnotučného mléka a dále 20 g kokosového oleje. Nakonec zbývá připravit jen dvě až čtyři kapky vašeho oblíbeného éterického oleje.

Aby tělové mléko vydrželo co možná nejdéle, nezapomeňte vydezinfikovat vaši pracovní desku. Předejdete tak nechtěnému zkažení. A jak postupovat? Začněte tím, že mléko ohřejete na tělesnou teplotu a začnete jej šlehat. Poté po kapkách pomalu přidávejte kokosový olej ohřátý přibližně na 24 °C. Jakmile máte spojený kokosový olej s mlékem, přidejte pár kapek vašeho oblíbeného aromatického oleje a ještě šlehejte po dobu jedné až dvou minut. Hotové tělové mléko skladujte v lednici. Ovšem pozor, jeho trvanlivost je poměrně krátká, a proto je lepší vždy připravit novou dávku.

Mandlové tělové mléko

Nevíte, jak naložit s mandlovým mlékem, které vám zůstalo v lednici? Zkuste si vyrobit mandlové tělové mléko. Připravte si dvě deci mandlového mléka, centimetr včelího vosku, čtyřicet mililitrů mandlového oleje, lžíci kukuřičného škrobu, dva mililitry glycerinu a lžíci vašeho oblíbeného extraktu. Já osobně doporučuji vanilkový.

Postup se vám může zdát trochu složitější než u předchozího receptu, ale i tak jej jistě hravě zvládnete. Nejprve si připravte malou mističku, ve které rozmíchejte dvě lžíce mandlového mléka společně se škrobem. Mezitím si dejte rozehřát mandlový olej a včelí vosk. Nechte jej rozpustit. Zároveň přiveďte k varu i zbylé množství mandlového mléka, do kterého po troškách přidávejte rozmíchaný škrob. Škrobu přidejte jen tolik, abyste získaly požadovanou hustotu. Nezapomeňte, že směs ještě trochu zhoustne, až vychladne.

Jakmile máte směs hotovou, přidejte do ní zahřátý olej spolu s voskem a glycerin. Směs průběžně míchejte, dokud zcela nevychladne. Do již vlažného mléka přidejte na závěr vanilkový extrakt. Nakonec vše rozmixujte tyčovým mixérem. Hotové tělové mléko uchovávejte v lednici.

Autorkou článku je Kateřina Doul. Foto: Pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.