Delikátní sýry Od Francouze

Francie sladká a opojná! V životě si přeju jen málo. Stačí mi, aby každý den stál za to. Aby byl naplněný. Možná je to trochu přízemní, spokojený den si neumím představit bez dobrého jídla. Dlouho jsem hledala sýry s plnou chutí, které si do posledního sousta vychutnám. Sýry, které nejíte jen proto, abyste jedli. Takové lahůdky kupuju Od Francouze.

Chvála budiž přátelství, které vás zavede k vynikajícímu jídlu. Když mě kamarádka Petra seznámila se svým mužem Mickaëlem, sbíral ještě zkušenosti na jedné farmě v České republice. Vystudovaný agronom a zootechnik, který se velmi dobře naučil česky, si už během studií uvědomil, že práce na farmě je jeho životním posláním.

Cestu k naplnění svého snu – kozí farmy, kde bude vyrábět vlastní sýry po francouzsku – začal tak, že zatím dováží ty nejvybranější sýry od francouzských farmářů. Každý z nich je jiný – některé z nich nesou dokonce označení AOP (chráněné označení původu). Že jde o skutečné lahůdky, zjistíte po prvním soustu a prostě pochopíte, že sýry, které se prodávají v krámcích s „delikatesami“ jsou jen slabým odvarem.

Lahodné sýry Od Francouze

Zrovna včera jsme u francouzských přátel chutnali výborný Mont d’Or – sýr, který se roztaví v troubě a polévají se jím ve slupce vařené brambory. K tomu malé kyselé okurčičky, klobáska nebo speciální šunka, salát a víno. Nádherná večeře plná chutí, pohody a svobody.

Pravidelně Od Francouze nakupujeme sýry, které jsme si oblíbili, ať už to jsou kozí sýry tvarohového typu, polotvrdý plísňový sýr Roquefort z ovčího mléka, speciální sýr ze tří druhů mléka nebo tříletý sýr Comté s krystalky soli, který osobně považuju za opravnou lahůdku.

Kromě toho, že nám Mickaël uřízne přesně takový kus sýra, který chceme, přidá k tomu ještě povídání o tom, z čeho je vyrobený, jak dlouho zrál a s čím ho podávat. Sýry totiž ve Francii sám pečlivě vybírá a osobní vazby s farmáři jsou prostě zárukou kvality.

Fotogalerie

Kde nakoupit francouzské sýry?

Jestli jsem vás aspoň trochu nalákala a rádi byste ochutnali vybrané francouzské sýry, přijďte na některou ochutnávku, které Mickaël pravidelně pořádá. Podívejte se na jeho webové stránky nebo Facebook, kde najdete aktuální přehled akcí.

Sýry můžete snadno objednat také přes e-shop. Kromě francouzských sýrů tady najdete výtečná francouzská vína, pomazánky, paštiky a další delikatesy.

Tak ať každý den stojí za to!

Autorkou článku je Jana Poncarová. Foto:  Od Francouze


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.