Cvičení s vlastní váhou: Zkuste TRX

Slyšela jste už o TRX? Pokud ne, rozhodně čtěte dál. TRX je cvičení pomocí závěsného sys-tému, popruhů a vlastní váhy těla. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších fitness nástrojů posledních let. S TRX navíc lze za poměrně krátký čas získat pevnou a zdravou postavu.

Ačkoliv se může zdát na první pohled cvičení s popruhy nudné či nenáročné, a možná vám to dokonce připomíná cvičení na kruzích při školních hodinách tělesné výchovy, asi vás zklamu, ale ani jedno není pravda. Skutečně vám to však vyvrátí až první lekce, ať už skupinová či individuální. TRX cvičení nabízí širokou škálu cviků, proto pokud máte ráda různorodé cvičení, TRX vás pravděpodobně překvapí.

Velkou výhodou je, že cvičit můžete vlastně kdekoli a kdykoli. Stačí mít k dispozici jakoukoli hrazdu a TRX popruhy. Jestliže nejste milovníky fitness center, je tento druh cvičení možná zrovna pro vás to pravé ořechové. I přestože jsou cviky na první pohled jednoduché na provedení, je důležité neustále cvičit plynule. Během cvičení zapojíte i ty svaly, které při běžném cvičení nemáte šanci procvičit.

Další výhodou TRX cvičení je, že svalstvo celého těla procvičíte přibližně za třicet minut. TRX patří opravdu k velmi efektivnímu posilování, při kterém zapojíte přede-vším střed těla – břišní a zádové svaly, hrudník a pánev. Snadno si díky postoji a po-loze středu těla regulujete náročnost jednotlivých cviků. Právě díky regulaci nároč-nosti je TRX cvičení vhodné pro každého, ať už jste ve skvělé formě nebo jste (zatím) spíše pasivní typ. Než se ale do TRX cvičení pustíte, je nezbytné zvolit skladbu cviků a jejich obtížnost vyhovující právě vaší fyzičce.

A protože je velice důležité vědět, jak správně cvičit a jak předejít chybám, kterých byste se mohla během cvičení s popruhy dopustit, doporučuje se absolvovat alespoň jeden trénink s trenérem. Často totiž dochází k tomu, že cvičení není tak účinné, jak by mohlo být při správně nastaveném tréninku. Nebo chcete, aby vaše námaha byla zbytečná?

Pokud kouzlu TRX opravdu propadnete, můžete se těšit na skvělé výsledky, zpevněný střed těla a zlepšení stability a koordinace těla.

Jedno doporučení na závěr, nevzdávejte se po první hodině. Je jisté, že vás bude bolet celé tělo a možná už nebudete chtít popruhy ani vidět, ale pokud tomu dáte šanci, nepochybuji, že si TRX zamilujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.