Co s citlivou pleti? Řiďte se následujícími tipy a budete v klidu!

(PR) Ne nadarmo se říká, že stav pokožky do značné míry reflektuje, v jakém rozpoložení se nachází naše mysl. Odráží naší duševní pohodu a leccos o nás vypovídá. Nicméně nejde jen o stres, ale o množství dalších faktorů, které na kůži nepřetržitě působí. Proto by nikdo neměl podceňovat význam pravidelné péče – především pak osoby s citlivou pokožkou. Pokud do této skupiny patříte i vy, rozhodně nepřestávejte číst.

Stále vás trápí akné?

Že se v období puberty na pokožce objevují pupínky a vyrážky všeho druhu, je poměrně běžné. Stav kůže by se měl s přibývajícími léty zlepšit, ale není tomu tak vždy. Některé osoby trápí akné i v pozdějším věku. Je to nepříjemné, ovšem nikoliv neřešitelné. Stačí používat vhodně zvolenou kosmetiku. Samozřejmě s ohledem na typ pleti – právě ten hraje při výběru konkrétního produktu klíčovou roli.

Krásnou pleť mohou mít i osoby se zvýšenou citlivostí. V zásadě stačí dodržovat “pravidlo tří”. Spočívá v důkladném čištění, hydrataci a ochraně před negativními vlivy z okolí.

sidonie-casopis.cz_bioderma-cz_com_01

Pleť musíte pravidelně čistit, jinak dobrého výsledku nedosáhnete

Pro citlivou pleť je naprosto zásadní pravidelné čištění, a to správnou technikou. Vašim nejlepším přítelem se stane kvalitní odličovací přípravek, který pokožku zbaví nadbytečného mazu. Mýdlu se raději vyhýbejte, protože kůži vysušuje. Docela dobře fungují speciální gely určené pro mastnou a smíšenou pokožku. Na suchou pleť dobře platí přípravky s olejovou složkou a hydratující pleťová mléka.

Může se stát, že vaše pokožka bezprostředně po aplikaci kosmetického přípravku zarudne, případně vás začne pálit – v takovém případě ji ihned přestaňte používat a poohlédněte se po produktu s jiným složením.

Stále více lidí hovoří o skvělých zkušenostech s micelární vodou. Je vhodná pro jakoukoliv pleť a především pro citlivou pokožku. Velmi dobrému jménu se těší krém na citlivou pokožku Sensibio značky Bioderma. Skvěle zabírá i na voděodolný make up.

sidonie-casopis.cz_bioderma-cz_com_02

Po každém čištění si obličej opláchněte čistou vodou a dočistěte pleť tonikem nebo pleťovou vodou. Tímto zajistíte, aby se uzavřely póry a pokožka byla efektivně chráněna.

Kdy je vhodná doba na péči o citlivou pleť?

Lidé s citlivou pletí by neměli podceňovat význam pravidelné a důsledné péče, která je předpokladem ke zlepšení stavu pokožky a minimalizaci projevů nadměrné citlivosti.

Největší význam má večerní čištění, kdy potřebuje ulevit po náročném dni. Díky očistné kuře se lépe připraví na následnou regeneraci během spánku. Od věci jistě není ani ranní procedura, v rámci které se pleť připraví na celodenní působení negativních vlivů. Obecně je velmi prospěšná kombinace hydratačního krému a micelární vody.

Foto: Bioderma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.