Chcete žít v klidu? Myslete na dobré pojištění domácnosti!

Máte rodinu, hezký byt a dobrou práci. Chvíle idyly však může narušit nenadálá a nepříjemná událost v domácnosti, třeba prasklá přívodní hadička, která napáchá až statisícové škody. Jak se takové situaci vyhnout a žít v klidu? Předně myslete na kvalitní pojištění domácnosti. To vám sice nezaručí, že se vám nic nestane, ale budete mít jistotu, že v opačném případě bude o vás postaráno. Škody, které totiž může napáchat i jedna tenká přívodní hadička do toalety, vás totiž mohou na dlouhou dobu paralyzovat, ne-li zruinovat.

Vodovodní škody jsou nejčastější

Paralyzovat, zruinovat. Říkáte si, trochu nadsazené? V žádném případě. Vodovodní škody patří mezi nejčastější škodní události. V minulém roce stoupla průměrná škoda o 11 % na částku 25.527 Kč. Výjimečné však nejsou i mnohem vyšší škody, poškozenou hadičkou může totiž za hodinu vytéct až 15.000 litrů vody, pojišťovny proto řešily i případy poškození v bytě za 330.000 Kč a dalších 250.000 Kč byla škoda na majetku sousedů. Kvalitní pojištění bytu je proto nutností.

sidonie-casopis.cz_ergo_cz_01

Klíčový je výběr pojištění

Při výběru pojištění buďte obezřetní, pečlivě si prostudujte podmínky a výši plnění v případě škodní události. U mnohých pojišťoven je nutné přesně stanovit pojistnou částku podle majetku, výhodou je pak sjednání pojištění pouze na základě výměry bytu v m². Tím se vyhnete možnému podpojištění i přepojištění. Současně je dobré mít v základu pojištění katastrofických rizik. Těmi může být např. rozbití skla z jakékoli příčiny nebo pojištění elektroniky bez limitu.

sidonie-casopis.cz_ergo_cz_02

Pojištění proti blbosti se vyplatí

Slyšeli jste už o pojištění proti blbosti? Jedná se o pojištění, které bývá součástí pojištění domácnosti, a rozhodně se vyplatí. Právě v případech jako je prasklá vodovodní hadička. Zatímco plnění za škodu ve vašem bytě jde z pojištění domácnosti, úhrada škod u sousedů naopak z pojištění občanské odpovědnosti. To kryje i škody způsobené jinou běžnou činností a vztahuje se na všechny členy rodiny. Takže také na vašeho syna, který by mohl v obchodě rozbít drahou lampu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.