Café Re:public – nová kavárna s neotřelým designem láká na Petřín

Industriální kavárna Café Re:public Prague vznikla v rámci projektu revitalizace Petřínského vrchu, a to přestavbou bývalé rozvodny Českých radiokomunikací. Dlouhodobým cílem a posláním tohoto projektu je však nejen kultivace jednoho z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších míst v Praze, ale jeho „znovuzrození“. A k tomu samozřejmě patří i možnost kvalitního občerstvení, v příjemném, důstojném prostředí, což zde doposud chybělo. Pečovat o kulturní dědictví, ctít a rozvíjet tradice, zprostředkovávat nevšední zážitky – společenské, kulturní i gastronomické – to je hlavním posláním Café Re:public. A navíc – kam jinam by se lidé měli s láskou vracet, než na Petřín!

„Při vytváření samotného projektu rekonstrukce budovy jsme se maximálně snažili vyjít vstříc charakteru Petřína a „sladit“ se s designem a konstrukcí rozhledny,“ vysvětluje Michaela Karabcová, ředitelka Café Re:Public. „Jednotlivá patra proto spojuje stejné dvojité schodiště, jako na rozhledně, z materiálů dominuje kov, beton, sklo, nebo tzv. cortenové obložení v netradičním zrezivělém designu.“ Originální, neotřelý interiér, kombinuje moderní industriální design s klasickými prvky pro zachování domácí atmosféry. Nepřehlédnutelné jsou fantastické skleněné baňky od firmy Bomma, českou tradici reprezentují také židle TON z masivního ohýbaného dřeva.

Při vstupu do kavárny upoutá pozornost velká mechová stěna, vzdušnost celému prostoru pak dodává prosklení, díky kterému mají hosté ještě větší pocit blízkosti a souladu s okolní přírodou. Zároveň zde ale nechybí útulná zákoutí skýtající dostatek soukromí a intimity. „Mám upřímnou radost, že se renovace Petřína podařila a my jsme byli její nedílnou součástí. Café Re:public je jediným místem, odkud je nejkrásnější výhled ne z rozhledny, ale na rozhlednu – především večer, kdy se vše rozsvítí. A proto pevně věřím, že přispějeme k tomu, aby se lidé na Petřín opět začali vracet a trávit zde více času,“ dodává Karabcová.

Díky patrovému charakteru budovy umístěné přímo pod rozhlednou vznikl zcela unikátní multifunkční prostor, který hostům nabízí gastronomický zážitek hned v několika rozměrech. Industriální kavárna a bistro v proskleném patře budovy skýtá nabídku moderní, lehké kuchyně s českým charakterem. Hosté mohou ochutnat čerstvě upečený chléb vlastní výroby, originální pomazánky, domácí polévky, lahodné zákusky či zavařeniny, vše samozřejmě z vybraných poctivých surovin. Nechybí limonády z vlastnoručně vyráběných sirupů z čerstvého ovoce ani kvalitní vína.

Střešní terasa okouzlí i ty nejnáročnější hosty fantastickým výhledem, a to doslova v jakoukoli hodinu. Podávají se zde stylové pokrmy z grilu, rybami počínaje, přes luxusní steaky, až po vegetariánské grilované speciality. Přijměte pozvání do této jedinečné kavárny a nechte se unášet neopakovatelnou atmosférou, okořeněnou západem slunce a ikonickým výhledem na osvětlenou Petřínskou rozhlednu.

Ať už hledáte místo pro romantiku ve dvou, večer s přáteli, rodinné odpoledne nebo firemní večírek, vězte, že Café Re:public bude vždy perfektní volbou a nezapomenutelným zážitkem. Střešní terasu lze zakrýt a vytápět, takže ani případné výkyvy počasí neohrozí kouzlo okamžiku.

„Café Re:public – místo, kam se budete rádi vracet.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.