Bylinky na hubnutí: Zelená káva je chutný, zdravý a účinný pomocník

Léto je v plném proudu, teploty stoupají do astronomických výšin, ale vy přesto neodkládáte dlouhou sukni? Máte mindrák z pár kil, které vám podle vás přebývají, po porodu nebo po stresovějším období, kdy byla čokoláda vaší nejlepší přítelkyní? Zkusila jste známé diety, různá cvičení a výsledky se dostavují velice pomalu? Pak můžete své úsilí podpořit přírodním prostředkem – zelenou kávou.

Kde se vzala zelená káva?

Každý z nás zná tmavě hnědá nebo černá zrnka kávy.  Málokdo ale ví, že původní barva kávových zrn je zelená. Plody kávovníku jsou bobule. Po sběru se několik týdnů suší na slunci, pak prasknou a uvnitř najdete právě zelená zrna. Černá káva se z nich získává až pražením.

Zelená káva je tedy káva nepražená. Oproti kávě černé obsahuje více prospěšných látek, které se jinak pražením vytrácí, také má vyšší obsah kofeinu.  Na druhou stranu je chuťově méně výrazná.

Jak v hubnutí zelená káva pomáhá?

Díky tomu, že se zelená zrna neupravují, zůstává v nich mnohem více kyseliny chlorogenové a polymerických fenolů. Tyto látky pomáhají správnému vstřebávání cukrů ze škrobu a snižují hladinu tuku v těle. Kyselina chlorogenová zároveň udržuje optimální hladinu cukru v krvi.

Sloučeniny, které zelená káva obsahuje, mají příznivý vliv na kardiovaskulární systém, snižují riziko cukrovky a žlučových kamenů. Zelená káva je navíc skvělým antioxidantem, proto, pokud plánujete detoxikaci organismu, neváhejte ji vyzkoušet.

Bez pohybu to ale nepůjde

Ráda bych vám řekla, že je zelená káva zázračnou rostlinkou, díky které z vás kila budou padat bez další námahy. Ale bohužel, není všemocná. Pokud se potřebujete zbavit nadváhy, může být skvělým doplňkem, ovšem základem stejně bude změna životního stylu. Bez pravidelného pohybu a zdravého stravování to prostě nepůjde.

Autorkou článku je Veronika Haláková, foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.