Budete se vdávat? Mrkněte na svatební šaty, které vlastně šaty ani nejsou

Svou dvanáctou kolekci, nazvanou Všechno nejlepší, představila návrhářka Jana Minaříková. Vrátila se v ní ke všem svým předchozím návrhům a ty nejlepší z nich přepracovala a vrátila zpět v současném kontextu, v nových materiálech a barvách. Právě hra s materiály a kontexty je pro Janinu aktuální tvorbu typická. Projevuje se i ve vrcholných modelech, dvojici společenských a svatebních šatů, které ale vlastně šaty nejsou. Tváří jarní kolekce je známá herečka Marie Doležalová, vítězka loňské série StarDance, na fotografiích vystupují i Janiny skutečné zákaznice.

„Oblékání je hra. Jeden a týž model může působit zcela rozdílně. Záleží na tom, s čím jej zkombinujete, jaké si k němu vezmete doplňky, jak se nalíčíte. Snažím se, aby mé návrhy fantazii nekladly fantazii mých zákaznic a jejich každodenní hře žádné překážky,“ říká Jana.

Aktuální modely dodržují Janin typický rukopis: čisté linie, jednoduchou barevnost, precizní zpracování, kvalitní materiály a nositelnost. Minimalismus ale rozhodně neznamená potlačení ženskosti. Naopak, čisté linie zvýrazňují postavu a nechávají prostor pro náladu, hru a improvizaci. Uzly a řasení, typické pro minulé roky, ustupují do pozadí a objevují se proužky. Minimalisticky dokáže Jana pojmout i velké svatební krajkové šaty s vlečkou. Kolekce Všechno nejlepší vzniká výhradně z materiálů vyrobených v Evropě, samotná výroba probíhá v ČR.

Jana-Minarikova-16ss-Vsechno-Nejlepsi-kampan03 Jana-Minarikova-16ss-Vsechno-Nejlepsi-kampan04

Jana-Minarikova-16ss-Vsechno-Nejlepsi-kampan01

Zdroj: www.janaminarikova.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.