Básníci Martin Poch a Ladislav Zedník přečtou v Rokycanech své básně

Dva básníci a dlouholetí přátelé, Martin Poch a Ladislav Zedník, v těchto dnech vydávají své třetí básnické sbírky. Při té příležitosti poprvé veřejně vystoupí v Rokycanech v sobotu 24. 10. v Čajovně ve Dvoře. Čtení z nových básnických sbírek, Cesta k lidem a Město jeden kámen, začne v 17:00 hodin.

Martin Poch se narodil v roce 1984 v Ostrově. V roce 2009 vydal svoji prvotinu Běhařovská lhářka. O čtyři roky později následovala sbírka Jindřich Jerusalem, za kterou byl nominován na Cenu Jiřího Ortena. V těchto dnech vychází třetí sbírka pojmenovaná Cesta k lidem.

S publikováním básní jsem začínal v době, kdy jsem studoval rokycanské gymnázium, a to na literárních serverech, díky kterým jsem se spřátelil s  Ladislavem Zedníkem. Proto jsem moc rád, že se mnou pojede do Rokycan představit sebe i svoji novou básnickou sbírku,“ uvedl Martin Poch.

Ladislav Zedník se narodil v roce 1977 v Praze. Za svoji sbírku Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly, která vyšla v roce 2006, byl nominován na cenu Magnesia Litera. Před třemi lety publikoval druhou básnickou sbírku Neosvitly. V letech 2009–2013 spravoval rubriku Hostinec v časopisu Host.

Martin Poch po maturitě na rokycanském gymnáziu vystudoval obor estetika-komparatistika na Filosofické fakultě UK v Praze. Dnes žije a pracuje v Motole jako projektový manažer a tvůrce e-learningových lekcí. Ladislav Zedník vystudoval geologii a paleontologii na Přírodovědecké fakultě UK. Od roku 2013 vede s Radkem Labuťou Interaktivní muzeum Trilopark v Praze.

Plakát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.