Časopis pro jedinečné ženy – Sidonie

Milé a krásné ženy,

určitě se známe. Možná jsme se viděly v obchodě, když jsme odmítly plastovou tašku a nákup složily do proutěného košíku. Máme hodně společného, ale přesto jsme každá jiná.

Srdce se nám tetelí blahem, když v borovém lese pod žárem letního slunce praskají šišky a kolem to voní smolou. Nebo když si prohlížíme sedmikrásku a žasneme nad její krásou.

Za oknem pěstujeme bazalku, majoránku, řeřichu nebo tymián. Některé z nás místo MHD raději ráno hupnou na městské kolo. Běháme nebo cvičíme jógu. A někdy taky rády vynecháme, abychom poseděly s kamarádkou u kávy a dortu.

Třídíme poctivě odpad. Vánoční cukroví pečeme doma, třebaže jen dva tři druhy. Rodinu občas překvapíme domácím chlebem nebo sýrem.

Večer čteme dětem pohádky a někdy si s nimi malujeme. Pastelky a papír nás vrátí do snového dětství. Ale pak si rády nalijeme víno a odpočineme si u knížky, která je ryze dospělácká.

Jindy si užijeme den u kadeřníka. Zajdeme si vybrat nové šaty a necháme se pozvat na dobrou večeři. Náš svět je pestrý.

Občas se možná mineme. Naše oblečení není extravagantní ani lacině nápadité. Nelibujeme si ve vysokých podpatcích nebo výstřihách, které odhalují více, než mají. Přesto nosíme elegantní oblečení, které podtrhuje naši osobnost.

Ačkoli toho zvládáme hodně, nejsme žádné superženy. A dokonce si na tom občas zakládáme! Víme, že nedokonalé je krásné.

Taky na nás občas padnou splíny, obavy a strachy. Prostě špatná nálada. Víc než kdy jindy v takovém okamžiku hledáme souznění, přátelský úsměv nebo radu.

Třeba tady, na stránkách časopisu Sidonie.

Protože tady jsme to my. Ženy. Takové, jaké skutečně jsme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.