5 tipů na netradiční dovolenou pro jedinečnou ženu

Léto v plném proudu. Horko, slunce, modrá obloha. Je to báječné. A kolegové se předhánějí, kdo kam letos pojede. Samé Řecko, Itálie, Španělsko. Prostě válečka u moře, která je dávno přežitá. Vás to neláká. Ty davy. To vedro. Ta nuda.

Chce to prostě změnu. Dovolenou, která si zaslouží vaší pozornost, která není nudná a prvoplánová. Dovolenou, která se obejde bez psychické újmy tak často způsobené hromadným cestováním autobusem. Hm, namáhejte trochu hlavičky, co by vás toto léto rozveselilo. Nebo se inspirujte našimi nápady.

872151_89152427

Chalupaření s kamarádkou

Vytvořte ženský kruh. Třeba jen ve dvou a jeďte na chalupu. To nevadí, že žádnou nemáte. Pronajměte si ji! Je řada serverů, kde najdete pronájmy chalup v různých koutech republiky. Dejte přednost chalupě skrovné. Bez výdobytků moderního světa. Bez internetu, splachovacího záchodu nebo funkční sprchy. Uvidíte, jak si to užijete – bez proudu budete odříznuté od světa, budete jen vy a příroda. Dveřmi kadibudky se budete koukat na bující zeleň a večer si upečete brambory v ohni.

Přes den se věnujte užitečným činnostem. Choďte třeba do lesa, nalezené plody sušte nebo zavařujte. Jasně, že na kamnech, ve kterých se topí dřevem. Pro to si budete muset nejprve dojít a při zavařování z vás bude téct pot. Není lepší sauny.

944623_76174421

Retro pod stanem

Koho by nezačalo jednoho dne nudit pohodlí v hotelech. Vydýchaný vzduch a spoustu lidí. To se vám nestane pod stanem v divočině. Je jedno, jestli půjdete pěšky a do batohu sbalíte jen pár potřebných věcí. Tričko, mikinu, tepláky, sirky na rozdělání ohně, láhev na vodu a trochu jídla.

Stan rozbijete, kde se vám zachce. Večer rozděláte oheň a lehnete si na chladnoucí zemi. Když bude pršet? Nevadí. Budete mít s sebou knížku a stan je přece nepropustný. Okolo vás bude živá příroda, která vás omámí nádhernou vůní a barvou.

Na kolech na konec republiky

Kolikrát už jste si říkala, že ta další dovolená bude na kolech. A loni zase nic. Letos to napravte. Stejně jako v případě stanování, sbalte jen pár nejnutnějších věc, které na kole uvezete. Víte, co je na tom vůbec nejbáječnější? Že najedenou zjistíte, bez kolika zbytečností se obejdete.

Nezapomeňte na pláštěnku, mapu a sluneční brýle. Pak jen nasedněte a jeďte. Zkuste dobrodružné cestování – nevíte, kde v noci budete spát. Ujedete právě tolik, kolik chcete.

868219_78594141

Chůze osvěžuje

Cestou budete plynout a zažijete různá setkání. Stane se z vás poutník, který neví, kam směřují jeho kroky. To pozná, až dojde na to správné místo. Chůze osvobozuje a osvěžuje tělo i ducha. Proč byste nemohla dovolenou prochodit?

Nejlépe samozřejmě s batohem na zádech, téměř bez cíle. Vnímejte krásu kolem sebe, buďte otevřená všemu novému.

Farmaření

Láká vás blízkost přírody a fyzické práce? Jeďte pracovat na farmu. Zjistěte si podmínky a možnosti prostřednictvím sítě WWOOF. Zkratka vychází z anglického World Wide Opportunity on Organic Farm.

A co vás čeká? Naučíte se zemědělskému kumštu, budete pobývat a pracovat na venkově a samozřejmě se seznámíte se spoustou nových lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.