5 tipů, jak si letos užít podzim

Lesy se obalily mlhovým oparem. Vzduch je ledově ostrý. Občas mrholí. Slunce hřeje, jak to jde, ale jeho paprsky slábnou. Pod stromy se povaluje žluté a červené listí, které brzy zhnědne. Na vesnici voní ohníčky a ve městě lidi svírají kelímky s horkou kávou. Je čas pořádně si užít podzim.

Letos na to půjdu takhle.

Zatančím si

Na podestýlce z barevného listí a plnými doušky nasaju jeho vůni. Až pak ho shrabu a odvezu na kompost. Hrabání listí je moje nejoblíbenější podzimní práce. Zvlášť listí ořešáku má výjimečné kouzlo.

listí

Proběhnu se

V lese, který se po okrajích bude koupat v převalujícím se oparu. Protože v podzimním lese s báječně dýchá, budu nosní dírky rozpínat, co to půjde. Vlhký, studený vzduch.

běh

Napiju se kapučína

Když venku mrholí a ploužím se prochladlými ulicemi města, padají na mě chmury. Rozeženu je horkým kapučínem se skořicí a cukrem. Na podzim se hřeší báječně.

capucion

Zapálím si oheň

Dřevěná podlaha před krbovými kamny je od podzimu do jara nejmilejším místem v chalupě. Oheň žhne, praská, voní. A ve městě? Alespoň svíčku na stůl.

fire

Vykoupu se v soli

Přes léto rychlá sprcha. V chladných dnech koupel s bylinkovou solí. Levandule je smyslná, meduňka uklidňuje. A pak? Postel, sklenka portského a v ruce knížka.

bath

Autorkou článku je Jana Poncarová , foto: Pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.