5 tipů, jak podpořit imunitu

Nikdo z nás není rád nemocný. Jak si užít rozmary počasí, vítr, déšť a někde už i sníh, a nestonat? Zbytečné pracovní i jakékoliv jiné neschopnosti se hravě vyhnete s našimi tipy na posílení imunity. Díky těmto návykům vás choroby obejdou širokým obloukem.

Vyhněte se cukru a tukům

Dbejte na to, abyste měli pestrý jídelníček. Vysoký příjem cukrů a tuků oslabuje imunitu, protože v těle konkurují vitamínu C. Jejich transport probíhá ve stejných cestách, čímž dochází k oslabení bílých krvinek. Jezte hodně ovoce, zeleniny a bílkovin. Na imunitu blahodárně působí například česnek, bobulové ovoce, kapusta a zelený čaj, který vás příjemně zahřeje i posílí.

Buďte v pohybu

Nastartujte sebe a svůj imunitní systém. Imunita je propojena s nervovým, pohybovým i kardiovaskulárním systémem, což znamená, že pokud budete pomalí vy, bude taková i vaše obranyschopnost. Věnujte pravidelnému pohybu alespoň 30 minut denně a zkuste trávit více času na čerstvém vzduchu. Pozitivní účinky na těle i v mysli pocítíte okamžitě, jakmile se dáte do pohybu.

Žádný stres

Na základě tvrzení z předchozího bodu je zřejmé, že na imunitu působí i naše psychické rozpoložení. Při dlouhodobém stresu klesá hodnota produktů imunitního systému – cytokinů, což z nás dělá snadnou oběť pro nemoci. Pokud máte pocit, že jste pravidelně vystavováni stresu, zkuste změnit okolnosti, které vám ho způsobují. Pokud to není možné, věnujte čas dechovým cvičením, józe nebo dobré knize v horké lázni. Čemukoliv, co vám na chvíli pomůže zapomenout na každodenní starosti.

Spěte jako Sněhurka

Zdravý spánek by měl trvat nepřetržitě 7 až 9 hodin denně. Je náročné si takový luxus dopřát během pracovního týdne, ale alespoň v tomto ročním období byste se měli snažit spát co nejdéle. Nedostatek spánku vytváří stresové hormony, které negativně působí na imunitu.

Sáhněte po doplňcích stravy

Chcete-li svému tělu dopřát pořádnou dávku podpůrných látek a zaručeně tak nastartovat svou imunitu, sáhněte po doplňcích stravy s betaglukanem. Ten se získává ze „zázračné houby“ hlívy ústřičné, jejíž léčivé účinky znají lidé už tisíciletí. „Betaglukan je imunomodulátor, který posiluje imunitu, napomáhá procesu hojení pokožky a zabraňuje infekci,” říká Ing. Adrián Doboly, odborník na imunitu ze společnosti Natures. Betaglukan má silné imunostimulační a protinádorové účinky. Doporučuje se také jako posilující doplněk k léčbě antibiotiky a dalšími léky, protože doslova nastartuje buňky imunitního systému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.