#4 Udržitelnost – Jak se dají využít papírové tašky a pytlíky? (pokračování)

Každému z nás se doma hromadí různé papírové tašky a pytlíky a určitě vám vrtá hlavou, jak je využít dále, protože je vám líto je vyhodit. Ve článku se dočtete dalších 7 tipů, co s nimi.

V minulém článku (odkaz zde) jste nalezli 5 tipů, jak tašky využít a dneska je tu další várka k tomu, jak zařadit do svého života udržitelnost.

Balení a posílání balíčků

Posíláte přes dopravní společnosti balíčky? Můžete k tomu využít i celé tašky nebo rozložený papír. Vzhledem k tomu, že je papír pevný, tak jej můžete využít nejen jako balící papír.

Můj tip je balit přímo do tašek, nahoře je poté několikrát ohnout a na pár místech sešít kancelářskou sešívačkou a máte zabaleno.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Skvělý podklad na sušení bylinek nebo hub

Metod na sušení bylinek a hub je spousta. Pokud patříte k těm, kteří rádi suší na rozloženém papíře, tak doporučuji využít rozložené tašky. Jsou pevné, takže se na nich dají rozložené bylinky a houby i přenášet.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Do kompostéru nebo do vermikompostéru

Taška mohou posloužit jako skvělý základ do kompostéru. Má výbornou sací vlastnost a udržuje vlhkost. Vyzkoušejte nahradit ruličky od toaletního papíru taškou.

Tašky do auta na nenadálé situace

Jeden z dalších osvědčených tipů je mít několik tašek složených v kufru auta. Již několikrát se mi stalo, že jsem potřebovala tašku například na nákup, na sběr bylinek, hub apod. Navíc, tašky můžete skladovat tak, že jednu tašku využijete jako obal a do ní vložíte ostatní složené.

Místo sáčků do koše

Spousta lidí tašky využívá jako pytlíky do koše. Tento nápad je skvělý a navíc, při odnášení odpadků do popelnice skvěle využijete ucha. Jen dávejte pozor, abyste v koši neměli příliš mokrých věcí.
Tašky lze skvěle využít i na tříděný odpad. Na každou z nich napíšete, na jaký odpad je určena (plast, papír,..).

Korpus na věnec, kolem drátu

Tvoříte věnce na dveře a máte je na místě, kde neprší? Mám tu pro vás další tip. V posledních letech se rozmohlo vázání věnců na kruhové dráty. Pokud ale potřebujete větší/širší korpus můžete drát omotat starou papírovou taškou (klidně i poškozenou). Tašku po rozložení rozstříhejte na pruhy velké cca 10 cm. Proužky zmuchlejte a poté tyto proužky omotejte kolem drátu. Vznikne vám korpus, který už sám osobě lze využít jako věnec s menším dozdobením. Není ale problém jej i klasicky omotat větvičkami, tak jak mnoho lidí dělá třeba na Vánoce.

Zdroj obrázku: pixabay.com 

Darovaní tašek lidem, které je zužitkují dále

Pokud vás žádný z tipů výše nezaujal, tak je možné tašky darovat dále. Můžete je nabídnout na bazarech nebo známým a uvidíte, že se vám jistě někdo ozve. Takové inzeráty mají smysl, pokud máte tašek větší sbírku.

Nachází se ve vašem okolí nějaká bezobalová prodejna? Zkuste se tam zeptat, zda by o tašky neměli zájem, třeba by se staly vaším stálým odběratelem.

Foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí všech obrázků a úvodního obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.