Skutečný příběh zavražděné hollywoodské krásky Sharon Tate

Kultovní režisér Quentin Tarantino si ve svém devátém filmu, který nese název Tenkrát v Hollywodu, pohrál s osudem zavražděné herečky a modelky Sharon Tate. Než snímek spatřil světlo světa, někteří kritici se nechali slyšet, že tentokrát se režisér pustil na tenký led. Dlouho očekávaný trhák však mnohé diváky překvapil neuvěřitelným zvratem, Tarantino totiž značně odbočil od reality. Jak to ale bylo se Sharon Tate doopravdy?






Hollywoodská kráska Sharon Tate měla v 60. letech nakročeno k hvězdné kariéře. Osudový průlom nastal v roce 1967, kdy odjela do Anglie natáčet snímek Ples upírů s režisérem Romanem Polanským, jejichž spolupráce přerostla v lásku. Ne náhodou byla považována za nejkrásnější ženu v Hollywoodu a není divu, že Polanského okouzlila. Na to, že její zbytečná smrt dodnes šokuje celý svět, znovu upozornil Quentin Tarantino.

Dětství a počátky kariéry

Sharon Marie Tate se narodila 24. ledna 1943 v texaském Dallasu jako nejstarší ze tří sester. Kvůli otci, který byl majorem americké armády, od dětství hodně cestovala. Na střední školu chodila v Itálii a už tady si zahrála Julii ve školní verzi nejslavnější Shakespearovy hry. Její půvab samozřejmě nezůstal bez povšimnutí, mihla se v několika italských filmech, hrála v reklamách i hollywoodských seriálech jako například Mister Ed, The Beverly Hillbillies nebo The Man From U.N.C.L.E.

Průlom v kariéře a vztah Polanským

Role agenta Sharon Tate se ujal Martin Ransohoff a usmyslel si, že jí pomůže stát se skutečnou hollywoodskou hvězdou. Měsíce ji připravoval na hlavní roli ve filmu Eye of the Devil, který byl uveden v roce 1967. Tehdy už prožívala Sharon vztah s kadeřníkem Jayem Sebringem, dokonce přijala jeho žádost o ruku, načež odjela do Anglie, kde se snažila získat roli ve filmu Ples upírů.

Přestože režisérovi Romanu Polanskému, který má dnes na kontě proslulé snímky jako Rosemary má děťátko, Čínská čtvrť, Oliver Twist nebo Bůh masakru, se nejdříve příliš nezamlouvala, nakonec ji do role obsadil. Jejich vztah přerostl v románek a poté v lásku. Sharon zrušila zasnoubení s Jayem Sebringem, se kterým však později udržovala přátelství nejen ona, ale také sám Polanski. Nakonec se za Polanského v lednu 1968 provdala.

V USA následně natočila film Don’t Make Waves, za film Valley of Dolls pak byla nominována na Zlatý glóbus, dokonce excelovala ve snímku Wrecking Crew, na který jí připravoval, co se týče akčních scén, sám Bruce Lee. Poslední film 12+1 byl však uveden až po její smrti.

Poslední chvíle života

Sharon Tate a Roman Polanski si pronajali dům s výhledem na Los Angeles. Nějaký čas pobývala Sharon se svým manželem v Londýně, ovšem v červenci 1969 se vrátila zpátky do Kalifornie. V té době už byla ve vysokém stupni těhotenství. Společnost jí na Romanovu žádost dělala Abigail Folger, dědička impéria Folger’s Coffee, Polanského kamarád Voytek a Sharonin bývalý Jay Sebring.

V osudný den 8. srpna 1969 si vyrazila s přáteli na večeři do mexické restaurace El Coyote. Po půlnoci se v blízkosti domu na Cielo Drive objevili stoupenci amerického zločince a fanatika Charlese Mansona, který věřil v etnickou jednotu a vraždy považoval za očistnou ceremonii. Zfanatizoval mnoho lidí hlásící se k hnutí Hippies, dokonce i dívky z lepších rodin. Jeho přívrženci vyšplhali na sloupy domu Sharon Tate a Polanského, přestřihli telefonní dráty, vnikli do domu a brutálně zavraždili celou čtveřici přítomných včetně studenta Stevena Parenta, který zrovna navštěvoval správce pozemku.

Útočníci, stejně tak Charles Manson, dostali doživotní trest odnětí svobody. Manson zemřel teprve v roce 2017 a hrůzostrašný čin, jenž inicioval, je stále považován za jakýsi konec éry Hippies. Nad strašlivou smrtí šestadvacetileté Sharon se stále pozastavuje celý svět. Sám Roman Polanski se z této události nikdy nevzpamatoval.

Autorkou článku je Helena Žáková. Foto: Hayden Muhs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.